Agnieszka OrligóraMgr pedagogiki z zakresu edukacji elementarnej i terapii pedagogicznej. Studia magisterskie ukończone na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka Uniwersytetu  Łódzkiego na kierunku pedagogika o specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz pedagogiki wspierającej z profilaktyką niedostosowania społecznego.

Ukończone szkolenia: Od mówienia i skakania do pisania i czytania czyli jak przygotować dzieci do prawidłowego rysowania i pisania, mówienia i czytania w przedszkolu?, Rozwój mowy dziecka ze spektrum autyzmu.

Uczestnictwo w spotkaniach metodycznych: Edukacja przez ruch z techniką orgiami, Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy oraz Maluchy rosną nie tylko wiosną – zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym w oparciu o płytę wydaną przez PSPiA Klanza, Doskonalenie umiejętności współpracy z grupą/klasą, Diagnoza dysleksji, dysortografii, Skuteczna komunikacja z uczniami i rodzicami.
Uczestniczyła w wykładzie Roel’a Róhner’a: Edukacja Daltońska, inspiracją dla nauczycieli i uczniów.

Osoba ciepła, otwarta i serdeczna. Uwielbia pracę z dziećmi dzięki czemu z łatwością nawiązuje kontakt z wychowankami, szybko potrafi zjednać sobie ich sympatię.